TYCH 9 NAWYKÓW MUSISZ SIĘ POZBYĆ W TEJ CHWILI !

by - sierpnia 24, 2017Wszyscy mamy gorsze dni. Ja, Ty, pani spod piątki, wujek Staszek, czy nawet królowa Elka. Nie ma ludzi, którzy byliby przez całą dobę, 365 dni w roku szczęśliwi i zmotywowani.
Ale dlaczego nie zwiększyć tej ilości czasu do maksimum? Skoro możesz wybrać dokąd teraz pójdziesz, którą rękę podniesiesz, jakie słowo wypowiesz, to dlaczego nie możesz wybrać, by przestać żyć negatywnie?

To nie takie trudne, jeśli się nad tym zastanowić.

Przygotowałam dla Ciebie 9 drobnych wskazówek, które diametralnie odmienią Twoje życie na lepsze - mogę Ci to obiecać ze spokojnym sumieniem. Nie znam osoby, która po ich zastosowaniu nie zauważyłaby różnicy.
Z dnia na dzień nie jesteś w stanie zmienić wszystkiego - wiem to na pewno. Ale spróbuj mieć je wciąż z tyłu głowy i po opanowaniu jednego punktu, wprowadzać w życie drugi.

A potem mi podziękuj ;)
1) PRZESTAŃ myśleć z negatywnej perspektywy!

Najłatwiej jest oczywiście wypowiadać się o niektórych rzeczach źle. "Bo nie poszedł mi test, bo pogoda była okropna, bo wszystko idzie nie po mojej myśli". Ale czy zrzucanie na wszystko winy kiedykolwiek naprawdę coś w Twoim przypadku zmieniło? Nie sądzę.

A gdyby tak zamiast "porażka" nauczyć się mówić i myśleć "nauczka"?
Zamiast "skrytykowała mnie" - "poradziła mi, żebym..."?
Zamiast "nienawidzę" - "wolę jednak..."?
Zamiast "problem" - "wyzwanie"?

Widzisz, co mam na myśli?
Wystarczy drobna zmiana w słowach i nastawieniu, a z negatywnej dotąd rzeczy robi się co najmniej znośna. To, że coś jest inne, nie oznacza, że jest złe. Jeśli czujesz, że dzisiaj niekoniecznie wszystko szło po Twojej myśli - kładąc się do snu powiedz do siebie: "Ten dzień był inny. Nie takiego się spodziewałem. Na przyszłość tak nie zrobię / nie powiem, a oszczędzę sobie niepotrzebnych nerwów."

Od razu lepiej, prawda?
Pamiętaj - 
Więc od dziś karm go miłością, radością i nadzieją, a zobaczysz, co się stanie! 

2) PRZESTAŃ otaczać się nieodpowiednimi ludźmi!
Którzy z nich są nieodpowiedni? Ci, którzy zawsze tłamszą w zalążku wszystkie Twoje pomysły. Ci, którzy nigdy nie potrafią uwierzyć, gdy mówisz, że coś osiągniesz, dopóki rzeczywiście tego nie dokonasz. Ci, przy których czujesz się słaby, nieporadny, niepełny.
Otaczaj się tylko i wyłącznie ludźmi, którzy przynoszą Ci same pozytywne emocje i będą dla Ciebie oparciem oraz inspiracją. Więcej o tych "magicznych osóbkach" dowiesz się tutaj - równie magiczny link.
3) PRZESTAŃ szukać dziury w całym

Każdy, ale to absolutnie każdy z nas potrafi dostrzec we wszystkim minusy, brzydotę, niedoskonałość. Cały szkopuł jednak w tym, by być osobą, która potrafi dostrzegać piękno chwili. Jeśli ciągle szukasz powodu do smutku - może wcale nie chcesz być szczęśliwy? Może ekscytuje Cię ciągła mentalna męczarnia?
Jeżeli nie, to uwierz mi, że czasem po prostu nie warto wpatrywać się w coś zbyt długo, tylko przyjąć to takim, jakim jest.

Miej na uwadze, że ciągłe narzekanie i żalenie się, to najgorszy nałóg ludzkości. Rzuć go.
I zacznij mówić o tym, co dobre i za co jesteś wdzięczny w swoim życiu.


4) PRZESTAŃ dusić w sobie emocje!

Czuj. Przeżywaj. I mów o tym otwarcie.
Ci, którzy mnie znają wiedzą, że nie mam problemu z mówieniem o swoich uczuciach, o tym, co mi nie pasuje i z czym czuję się źle. Mówię to na głos, szukam rozwiązania i po problemie.
Magia? Absolutnie. Po prostu szkoda mi czasu na zamartwianie się głupotami, które są w moim życiu totalnie zbędne.

Zrób to samo. 

Jeśli czujesz się źle z tym jak zachowuje się wobec  Ciebie koleżanka - powiedz jej jak to na Ciebie oddziałuje i dlaczego potrzebujesz w tej kwestii zmiany. Prosto, konkretnie, bez negatywnych słów.
Wprowadź zmianę, której potrzebujesz. Nie jesteś na nic skazany. I na większość rzeczy wbrew pozorom masz wpływ. Wykorzystaj to.


5) PRZESTAŃ myśleć, że zawsze musisz mieć rację!

Nikt nie ma racji w każdej kwestii. Jesteśmy tylko ludźmi, mylimy się, źle oceniamy. Nie musisz "wygrywać" każdej rozmowy i tym bardziej nie musisz czuć się zobowiązany do braku błędów.
Traktuj je jako potknięcia, dzięki którym będziesz mądrzejszy w przyszłości.
Tak - wczoraj być może powiedziałeś o jedno słowo za dużo i kogoś obraziłeś / zraniłeś. Ale to nie znaczy, że jesteś złą i nieczułą osobą. Popełniłeś błąd. Przeprosiłeś. I w następnej takiej sytuacji już tego nie powtórzysz.

Porażki, to jedynie potknięcia, a nie podsumowanie dotychczasowego życia. 


6) PRZESTAŃ porównywać się do innych!


W tych czasach to oczywiście nie jest takie łatwe. Każdego dnia przewijasz setki albo nawet tysiące zdjęć na Instagramie, gdzie każdy wiedzie cudowne, luksusowe życie bez zmartwień. Ale czy aby na pewno? 
Spójrz obiektywnie na swój profil - gdybyś był obcą osobą, pewnie pozazdrościłbyś samemu sobie. Mimo, że to tylko zdjęcia. Zdjęcia, które ukazują ułamek prawdziwego życia i są tam z tego właśnie powodu. Chcemy dzielić się tym, co najlepsze. Wspominać najfajniejsze chwile.
Więc zamiast porównywać się do innych, polub, skomentuj i wróć do życia, które masz tu i teraz - i które może wyglądać dokładnie tak, jak tego sobie zapragniesz.
7) PRZESTAŃ lekceważyć sygnały, jakie daje Ci organizm!

Jeśli czujesz się zmęczony - odpocznij. Jeśli potrzebujesz świeżego powietrza - wyjdź  na spacer.
To banalne, ale jeśli zaczniesz słuchać swojego ciała, ono się Tobie odwdzięczy z nawiązką.

Zacznij przywiązywać wagę do zaspokajania podstawowych potrzeb, bo bez tego nie wespniesz się wyżej po piramidce. Musisz najpierw zapewnić sobie wystarczającą ilość odpoczynku, w pełni przespane noce, zdrowe i pożywne jedzenie, świeże powietrze... Nie zapominaj, że siła tkwi w detalach.


8) PRZESTAŃ unosić się jak liść na wietrze!

Podejmij działanie. Poczuj, że kontrolujesz to, co się z Tobą dzieje.
Tkwisz w pracy, której nie znosisz, bo nie do końca wierzysz, że może Ci się udać w zawodzie, o którym marzysz? Marnujesz dzień po dniu, bezpowrotnie tylko po to, by wreszcie się odważyć i dopiero wtedy żałować, że tak długo zwlekałeś? Cóż. To błędne koło.

Odkładając marzenia na potem niczego w swoim życiu nie zmieniasz. Jesteś z tego powodu nieszczęśliwy. Wiesz, że stan obecny Ci nie odpowiada, a mimo to nadal jesteś tu, a nie tam, gdzie pragniesz. 

Wystarczy, że zaczniesz sięgać, a zorientujesz się, że marzenia, to tylko zadania do odhaczenia w pięknej otoczce. Działaj i spełniaj się. Tylko tak zaczniesz naprawdę korzystać z każdego przeżytego dnia.

(A jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wykorzystywać każdy dzień na 100%, zajrzyj tu - zapracuj na to, by być kimkolwiek tylko sobie zapragniesz.)


9) PRZESTAŃ, po prostu.

Na większość tego, co się dzieje w Twoim życiu masz wpływ. Są jednak sprawy i ludzie, których nie zmienisz. I wcale nie musisz tego robić. Po prostu odpuść. Wyluzuj.

Jeśli w Twoim życiu wydarzy się coś przykrego, zastanów się - czy za 3 lata nadal będę nad tym rozmyślać? Czy wtedy to nadal będzie miało takie znaczenie?
Jeśli odpowiedź brzmi "nie", to wiesz, co robić.

Są sytuacje i rzeczy niewarte Twojego złego samopoczucia. Kłótnia z niemiłą koleżanką, nieprzyjemna atmosfera w pracy - to tylko ziarnko w Twoim życiu. Po co miałbyś zadręczać się czymś, co nie ma znaczenia? 
To tak jakbyś rozpaczał tygodniami z powodu tego mleczyka, którego niechcący nadepnąłeś w drodze do domu. Za jakiś czas nie będziesz o tym nawet pamiętał.

Spróbuj. Dzień po dniu. Punkt po punkcie.
A obiecuję Ci, że będzie tylko piękniej!


Zajrzyj też tutaj:

0 komentarze