NIE ODNOSISZ SUKCESÓW? TO ICH WINA!

by - maja 08, 2018


          Wydaje Ci się czasem, że pomimo ogromnej wiedzy, pewności siebie i wspaniałych pomysłów nadal nie możesz z jakiegoś powodu osiągać wielkich sukcesów i piąć się na wyżyny własnych możliwości..?

Jak sądzisz? Czy to dlatego, że otoczenie nie docenia Twojego geniuszu? A może zwyczajnie znalazłeś się w niewłaściwym miejscu, o niewłaściwym czasie? Może gdybyś urodził się w innym kraju, w bardziej zamożnej rodzinie, byłbyś teraz kimś wybitnym? Może gdyby w przeszłości coś potoczyło się inaczej, a Twoje losy zmieniłyby bieg, byłbyś teraz człowiekiem sukcesu?
Może... Nie ma żadnego może.

W tej chwili mogę podać Ci 13 najczęstszych powodów, dla których nie jesteś w miejscu, w którym mógłbyś być. I to właśnie chcę dzisiaj zrobić - uświadomić Cię dlaczego nadal tkwisz w przeświadczeniu, że robisz wszystko jak należy, podczas gdy prawdopodobnie wcale tak nie jest...1) L E N I S T W O

Już zdążyłeś wywrócić oczami? Bo oczywiste, wiadome, "otrzaskane". A jednak nadal nie zdajesz sobie sprawy, że sukces nie przychodzi ot tak, bo Ci się poszczęściło. Każdy człowiek sukcesu powie Ci jedno - "To była długa i wyboista droga, ale warta przebycia."
Jeśli nie osiągnąłeś dotąd swoich celów, prawdopodobnie nie poświęcałeś całego swojego czasu na naukę i działania, nie testowałeś przeróżnych metod, by znaleźć tą właściwą, nie wybierałeś między snem a listą zadań do odhaczenia, nie wstawałeś rano przy akompaniamencie stu różnych myśli i planów na kolejny dzień.
Jeśli chcesz w czymś być wybitny, to i wybitnie musisz się do tego przyłożyć. Tu niestety nie ma drogi na skróty.

2) P O C Z U C I E   "P R A W A   D O   S U K C E S U"

Tylko odsetek ludzkości rzeczywiście urodził się w czepku. Skoro to czytasz i szukasz winnego, to prawdopodobnie Ty do tej grupy się nie zaliczasz. Nie martw się jednak - ja również! Poza tym, nie ma czegoś takiego jak "prawo do sukcesu". Chcesz coś zdobyć, to po to zasuwaj! Prawo masz jedynie do działania, a co z nim zrobisz, to już tylko i wyłącznie kwestia leżąca po Twojej stronie boiska. 3) S T R A C H

Bo co powiedzą znajomi na Twoje próby i porażki? Nie chcesz przecież się ośmieszyć, zwłaszcza publicznie. Boisz się zmiany, potknięć, wyzwań... I masz tylko dwa wyjścia. Pozostać w stanie lęku lub po prostu się odważyć! Niestety innych opcji nie ma. Wyobraź sobie jednak, do czego byłbyś zdolny, gdyby strach przestał być Twoją wymówką... Brzmi obiecująco?

4) N E G A T Y W N O Ś Ć

Nie Twoja! Przede wszystkim Twojego najbliższego otoczenia. Masz wokół siebie tzw. "wampiry energetyczne"? Osoby, które każdy Twój pomysł traktują niepoważnie, nigdy Cię nie wspierają, a wręcz przeciwnie - wmawiają, że sobie nie poradzisz? Pozbądź się ich! Dokładnie tak, nie przesłyszałeś się. Pozbądź się całej negatywności, życie jest na nią za krótkie. Otaczaj się osobami, które Cię motywują, do których chcesz stać się podobny. Czytaj biografie ludzi sukcesu, inspiruj się innymi. Tylko w taki sposób staniesz się jednym z nich.


5) P R Z E S T A Ń   T Y L E   M Y Ś L E Ć

Tak, myślenie to tylko część teoretyczna. A już w szkole na pewno nauczyłeś się, że teoria to jednak nie wszystko. Ten, kto działa rzeczywiście może coś zdziałać. Ten, kto jedynie planuje i analizuje, co najwyżej zbierze masę danych i zero efektów. Nie musisz być perfekcyjny, nie wszystko wychodzi za pierwszym razem. Próbuj, testuj, wykonuj czynności jedna po drugiej, aż działanie zaprowadzi Cię w odpowiednie miejsce.

6) B R A K   C E L Ó W

Oczywiście planowanie jest niesamowicie ważne. Ale powinno być to zadanie bardzo konkretne - dokładny cel, środki jakimi do niego dojdziesz, umiejętności jakie musisz posiąść i czas jaki sobie na to dajesz. Ale więcej o planowaniu przeczytasz tutaj - LINK.
Bez celów miotasz się jedynie po omacku i właściwie nie wiesz nawet po co.


7) O N I

Nie ma żadnego "ONI". Nie powstała tajna grupa, która ma bezpośredni wpływ na to, jak toczy się Twoje życie i co osiągasz, a czego nie. Najłatwiej byłoby zrzucić NA NICH całą odpowiedzialność za swoje niepowodzenia i porażki, jednak ONI naprawdę nie istnieją. Ty i tylko i wyłącznie Ty sam masz wpływ na to, co się "zadzieje". W Twoich rękach leży cały Twój los.

8) S K Ł A D N I K  "X"

To także tylko i wyłącznie wymówka - nie ma czegoś takiego jak wrodzona cecha do bycia człowiekiem sukcesu. Nauka, praktyka, próby i błędy, starania, ciężka praca - to są Twoje magiczne zdolności. Przyjmij to w końcu i nie szukaj w sobie braków. Jesteś dokładnie taki jak trzeba, by osiągać sukcesy. Musisz w to tylko uwierzyć.

9) T R A C I S Z   C Z A S

Klasyczny typ osoby, która traci mnóstwo czasu na robienie "niczego konkretnego". Mówię o Tobie? A więc to kolejny winny! Zajmujesz się nieproduktywnymi zajęciami, które do niczego nie prowadzą, właściwie nie przynoszą Ci wielkiej satysfakcji, nie są nawet częścią Twojego hobby. Zacznij działać tak, by każda czynność przybliżała Cię do celu! Zamień pochłaniacze czasu na produktywność. Nie osiągniesz niczego czekając, ale również nie osiągniesz tego marnując cenny czas na robienie rzeczy zbędnych.


10) S C R O L L U J E S Z   B E Z   C E L U

Oj tak, to jedna z najpowszechniejszych chorób tego wieku - scrollowanie. Przewijasz tablice w poszukiwaniu.... właśnie. Czego? Beznamiętnie przeciągasz palcem po ekranie mijając setki wpisów, których nie czytasz, zdjęć, którym się nie przyglądasz. Zostawiasz "lajki, serducha, komcie" i nic właściwie z tego nie wynika. Jeśli pracujesz "w Internecie" jak ja - social media, to część Twojej pracy. A więc pracuj, nie scrolluj jak automat. Jeśli natomiast Twoje cele nie mają nic wspólnego z siecią, po prostu z tym zerwij. Świat nadal tam będzie, jeśli wejdziesz na Instagram po odhaczeniu istotnych zadań a Twojej liście.

11) M Y Ś L I S Z     K R Ó T K O O K R E S O W O

Planujesz najbliższe dni, tygodnie. Wiesz, co musisz zrobić na już. Ale czy ma dla Ciebie znaczenie szerszy kontekst tego, co robisz? Czy planujesz na lata wprzód? Nie? A powinieneś. Żyj z wizją tego jak Twoje życie ma wyglądać za 5-10 lat, dzięki temu, co teraz robisz. Pamiętaj, że Ci którzy planują długookresowo przewodzą, natomiast Ci, którzy tego nie robią, jedynie za kimś/czymś podążają.


12) N I E   C H C E S Z   T E G O

Tak naprawdę wcale nie chcesz osiągnąć sukcesu. Niby o nim myślisz, wyobrażasz sobie jakby to było zdobywać góry, ale w głębi duszy wcale tego nie pragniesz. Być może się boisz albo nie jesteś jeszcze na to gotowy - a to kompletna bzdura. Jeśli Twój mózg Ci podpowiada takie brednie, każ mu się zwyczajnie zamknąć.

13) N I E   W I E R Z Y S Z

Dokładniej, nie wierzysz w to, że naprawdę możesz być w czołówce. Nadal jesteś przekonany, że sukces jest tylko dla wybranych, a Ty do nich nie należysz. Wydaje Ci się, że to nie dla Ciebie, że tak jak reszta Twoim celem jest tylko osadzenie się w bezpiecznej strefie, z dala od wyzwań i ryzyka. Zmień myślenie. To ono jest początkiem wszystkiego.

Znalazłeś swojego winnego? Daj znać w komentarzu lub podziel się tym wpisem 
z osobami, które wciąż swoich "winnych" szukają.


Zajrzyj też tutaj:

0 komentarze