INSTAGRAMOWY TAKTYK - TAK MNIE DZIAŁAĆ NAUCZONO!

by - maja 30, 2018


Skoro wiesz już, jakie masz opcje w przypadku swojego Instagramowego profilu i znasz najciekawsze możliwe układy, czas na naukę tego, jak planować dodawanie zdjęć, by po drodze nie spaprać wszystkiego jedną, bezsensowną pomyłką.


(Jeśli nie wiesz, o czym mówię - cofnij się najpierw tutaj, by nie być w tyle - ZNAJDŹ SWÓJ WYMARZONY UKŁAD PROFILU).

Jeżeli Twój wybór padł na schemat kolumnowy, liniowy, panoramiczny albo pod skosem, to sprawa jest prosta - każda z linii nawiązuje do tej samej tematyki lub kolorystyki, które wcześniej sobie ustalisz.

Jeśli jednak prowadzisz profil na bazie tego samego filtru, w kratkę, z tematem przewodnim, minimalistyczny lub zachowując wokół zdjęć białe przestrzenie... wypada, żebyś dodając kolejne materiały, robił to z zachowaniem pewnych drobnych zasad, które sprawią, że będziesz wyglądać na profesjonalistę!

______________________________________________

A więc krótko i na temat - proponuję Ci zaplanować na czystej, białej kartce 12 okienek - bo tyle właśnie widzimy, gdy feed zapełnia nam cały ekran. Jak to zrobić, by nie spędzić nad tym zbyt wiele czasu, a mimo wszystko wykorzystać tę strategię na maksa? Poznaj dwa kroki, dzięki którym na Instagramie zaczniesz wyglądać na prawdziwego PROfesjonalistę.

KROK 1

Wypisz kilka rodzajów zdjęć, które najczęściej dodajesz i które to najlepiej określają Ciebie oraz towarzyszące Ci pasje.
Przykładowo:
- cytaty,
- selfie,
- jedzonko,
- natura,
- stylizacje,
- makijaż.

Narysuj na kartce 12 okienek i do każdego z nich włóż kategorie tak, by kratki leżące obok siebie nie były w tym samym temacie. To jak układanie puzzli!

Sprawdź, czy górny i dolny rząd nie są takie same, by nie popsuć efektu w momencie powtórzenia całej sekwencji.G  O  T  O  W  E  ! 


Dlaczego uważam, że to ważne?
Ponieważ zawsze twierdzę, że jeśli już coś robić, to na 200%. Inaczej lepiej nie zabierać się za to wcale.

Tak, wiem - wydaje Ci się to czasochłonne, trudne do wykonania albo zwyczajnie zbędne. Uwierz mi jednak, że wystarczy zrobić to raz i możesz korzystać z tego do woli. Jeśli nie masz pomysłu - użyj mojej przykładowej planszy, podmieniając jedynie wymienione w podpunktach kategorie i wrzucając je w swój 12-kafelkowy plan działania.


KROK 2

Ściągnij aplikację, która sprawi, że nie popełnisz błędu dążąc do wymarzonego układu i która nie pozwoli byś dodał zdjęcie niepasujące do reszty w Twoim profilu. Najbardziej znane mi, to Mosaico, Planoly, Unum, Preview.


Ja osobiście korzystam z Preview. Jest to darmowa aplikacja na Android, która pozwala nie tylko na planowanie układu zdjęć, ale także ma wbudowanych kilka filtrów kolorystycznych, możliwość przygotowania opisu i wyboru najlepszych hasztagów oraz podstawowe statystyki na temat profilu.
 
Dla tych, którzy wolą oglądać takie działania w akcji - krótkie video o tym jak ja planuję swój układ, w jaki sposób obrabiam zdjęcia i jak używam Preview, by nie popsuć sobie wyglądu profilu jednym, nieprzemyślanym ruchem.

Zajrzyj też tutaj:

0 komentarze