JAK ZDOBYŁAM 250.000 WYŚWIETLEŃ BLOGA? KONKRETNE PRZYKŁADY!

by - grudnia 12, 2018


Czujesz, że Twój blog jest precyzyjny w każdym calu, a godziny spędzone nad jego budowaniem sprawiły, że piękniejszy już nie będzie? Jesteś przekonana, że każdy Twój wpis niesie za sobą ogromną wartość? Masz wrażenie, że zasługujesz na o wiele więcej obserwatorów, niż miałaś ich dotychczas?

I bardzo dobrze! Skoro tworzysz i wkładasz w to czas oraz energię - zasługujesz na równie duży nakład aktywnych, przywiązanych czytelników!

Jakiś czas temu pyknęło mi 250 000 wyświetleń. To naprawdę miłe uczucie - powiesz: "to tylko liczba". Ale to nie prawda. To nie liczba. Ani jedno wyświetlenie z tej ćwierci miliona nie jest bez znaczenia. Dlaczego? Ponieważ na te kilkaset tysięcy złożył się czas wszystkich, indywidualnych osób, które miały ochotę spędzić go ze mną, na moim blogu, czytając słowa, które tu przelałam.

Chcesz wiedzieć, co mnie do tego doprowadziło i jakie są moje najmocniejsze posunięcia?
Bardzo proszę - z okazji okrągłego 250 000 wyświetlenia daję Ci je dziś na tacy!

_______________________________________

#1   P O S T Y    G O Ś C I N N E

To nic trudnego, ponieważ i tak piszesz - zrób to więc u kogoś! Na czyjąś stronę, blog, portal. Podziel się wiedzą/doświadczeniem z czytelnikami osoby piszącej w Twojej niszy. Nie tylko pokażesz się wśród osób, do których próbujesz dotrzeć, ale przy okazji będą to osoby, które już poświęcają czas na czytanie artykułów w danym temacie i bardzo prawdopodobne, że na Twoim blogu również będą aktywne.

Trafiasz w sam środek - do grupy docelowej, Jeśli Twój artykuł będzie ciekawy i pozostawi po sobie świetne wrażenie, na pewno czytelnicy zajrzą do Ciebie. Musisz jednak pamiętać o trzech najważniejszych elementach, o których niestety większość zapomina.

          1) Przedstaw się - wystarczy kilka słów o sobie, o tym w jakiej niszy działasz, jaki jest cel prowadzenia przez Ciebie bloga, o czym najczęściej piszesz + oczywiście link do bloga/kilku artykułów.
          2) Temat wybierz rozsądnie - niech będzie to coś błyskotliwego, idealnie dopasowanego do czytelników bloga, na którym się pojawisz, czego jeszcze na nim nie było.
          3)  Nie znikaj ot tak! - po napisaniu posta pamiętaj o odwiedzaniu go, odpisywaniu na komentarze, nawet jeśli robi to właściciel strony. I zaglądaj do komentujących - buduj z nimi więź.

Część druga tej wskazówki - pozwalaj także na posty gościnne u siebie! Jeśli ktoś natrudzi się już, by stworzyć genialną treść, to na pewno rozpromuje także swoją wizytę u Ciebie, a tym samym ściągnie na Twój blog nie tylko swoich czytelników, ale także wiele nowych osób, które natkną się na informację o wpisie gościnnym. Obopólne korzyści, to najlepsza część tej rady!

#2   D Z I E L   S I Ę   T W Ó R C Z O Ś C I Ą   I N N Y C H

Po to stworzono Internet, byśmy wszyscy mogli się dzielić tym, co mamy w sobie najlepszego. Udostępnij więc od czasu do czasu artykuły lub zdjęcia, które Cię zainspirowały. Zapisuj sobie materiały, które cenisz na tyle, by często do nich wracać i przy okazji tworzenia wpisu podlinkuj je. Ja zrobiłam tak przy okazji wpisu o "16 Instagramowych układach" i konwertował cudownie! Nie w dziesiątkach, nie setkach, ale w TYSIĄCACH wyświetleń!

Poinformuj każdą z osób, że pragniesz podzielić się jej materiałem ze swoimi czytelnikami, wyślij miłą, szczerą wiadomość - jeśli artykuł jej się spodoba, na pewno podzieli się nim ze swoimi odbiorcami i Twój blog zyska nowe wyświetlenia, które mogą przemienić się w stałych obserwatorów.

#3   Z A C H Ę C A J   D O   D Z I E L E N I A   P O S T Ó W

Po pierwsze musisz ułatwić to swoim czytelnikom dodając odpowiednie przyciski na swoim blogu oraz sprawiając, że Twoje posty po prostu będą "udostępnialne". Ładne grafiki, krótki link, chwytliwy tytuł. Możesz również wyznaczyć nagrodę za udostępnienie (jak np. specjalny pdf albo nagranie video nieudostępniane nigdzie indziej) lub zastosować na końcu posta wezwanie do akcji takie jak "udostępnij ten post na tablicy swojej najlepszej przyjaciółki - niech wie, że masz ją za taką osobę" przy okazji posta takiego jak chociażby "14 cech CZARUJĄCYCH osób".


#4   P R O M U J   S I Ę   W   S O C I A L   M E D I A C H

Dziel swoje posty na Instagramie, Fanpage'u, Twitterze, Pintereście - wszędzie, gdzie udzielasz się wystarczająco często. Nie decyduj się jednak na zbyt wiele z nich jednocześnie, ponieważ na żadnym nie będziesz działać w pełni. Proponuję 2-3 social media i codzienną aktywność oraz przede wszystkim budowanie relacji z innymi użytkownikami. Dawaj wartość w każdym tekście / zdjęciu.

W moim przypadku wyjątkowo dobrze działa także kanał na Youtube (możesz go zobaczyć tu - LINK).  Dlaczego? Ludzie o wiele łatwiej nawiązują z Tobą więź, jeśli mogą Cię zobaczyć w ruchu, usłyszeć, poznać. Nie każdy potrafi to zrobić jedynie czytając.
Jeśli jednak nie masz pewności, czy chcesz zaczynać swoją przygodę z YouTube - spróbuj od czasu do czasu zrobić spontaniczny live na Instagramie lub Facebooku, gdzie poruszysz temat podobny do tych, o których piszesz na blogu. Efekty będą natychmiastowe!


#5    D A J   S I Ę   P O Z N A Ć   J A K O   E K S P E R T                K O M E N T U J Ą C   U   I N N Y C H

Jeśli chcesz zobaczyć u siebie długie, ciekawe komentarze - również musisz komentować u innych. Nie chcę już mówić o zasadzie "coś za coś", ale często tak właśnie jest. Komentuj u ludzi ze swojej niszy, które Twój blog może szczerze zainteresować. I rób to najlepiej jak potrafisz. Wypowiedzi powinny być na temat, ładnie ułożone, wyrażające Twoje poglądy, zawierające w sobie interesujące wskazówki, rozwiązania, o których piszący być może wcześniej nie myślał. Zostaw po sobie wrażenie eksperta, który z pasją wypowiada się na temat.

#6   P O D A R U J   W P I S O M   D R U G I E   Ż Y C I E

Każdy Twój post, to ogrom pracy - nie marnuj więc żadnego z nich i nie pozwól, by te starsze ginęły w odmętach Internetu. Odświeżaj je, uaktualniaj informacje, spraw, by były pomocne w każdej chwili. Udostępniaj je w swoich social mediach, linkuj do nich w najnowszych postach - często mogą być dla kogoś rozwinięciem tematu i odpowiedzią na pytanie, które ich do Ciebie sprowadziło.

Przykład? Rozwijanie swojego bloga i działanie na dużą skalę, to nie tylko umiejętność pisania i promowania, ale także zarządzania czasem - w tym idealnie pomoże post o "8 najważniejszych zasadach pracy w domu, dzięki którym każdego dnia zrobisz więcej niż mogłeś sobie wymarzyć". Nie tylko jest idealnie powiązany z dzisiejszym tematem, ale także nadal aktualny! Działa za każdym razem!

#7   C Z Y T A J    P O S T   P R Z E D   D O D A N I E M

Często przeglądam inne blogi w poszukiwaniu inspiracji -znajduję jednak coś całkiem innego. Posty, które czytałam już setki razy, zdania bez żadnej składni, błędy ortograficzne i interpunkcyjne, niechlujnie skonstruowane wpisy i grafiki, brak wartości - ot, takie pisanie dla samego chyba pisania. Denerwuję się, bo to oznacza, że po raz kolejny straciłam cenny czas na coś, co zdecydowanie nie było go warte.
Pamiętaj - traktuj swoich czytelników jak przyjaciół. Dawaj im z siebie to, co najlepsze, w najwyższej jakości. Pisz poprawnie, do teorii dodawaj przykłady z życia, wysil się trochę przy składaniu zdań i koniecznie przeczytaj swój wpis, zanim klikniesz "opublikuj".

___________________________________________


Być może zastanawiasz się - dlaczego nic w tym poście mnie nie zaskoczyło?

Już tłumaczę. To nie kombinowanie, szukanie dziwnych sposobów, czy skomplikowanych strategii przynosi blogerom aktywnych, lojalnych czytelników. To właśnie podstawy, takie jak: obszerne posty wysokiej jakości, systematyczność, widoczność w sieci, pielęgnowanie twórczości, którą już na blogu mamy oraz nawiązywanie szczerych relacji z innymi osobami w niszy przynoszą największe efekty.

Zamiast szukać, planować i wiecznie rozmyślać - działaj. Krok po kroku, wkładając w każdy z nich 100% siebie. Podsumowując cały post w czterech, skondensowanych myślnikach:

  • wartość - niech każdy Twój post wnosi coś nowego i użytecznego do życia czytelnika, 
  • jakość - zwracaj uwagę na składnię, omijanie błędów. Czytaj każdy post przed dodaniem, 
  • obecność - bądź widoczny w sieci każdego dnia: na Instagramie, Facebooku i innych social mediach, pamiętając, by każde "pojawienie się" niosło ze sobą coś wartościowego. Nawiązuj relacje z innymi osobami w Twojej niszy, 
  • szczerość - bądź w 100% sobą. Nikogo nie udawaj. Inaczej wciąż będziesz musiała pamiętać, by nie wydać przez przypadek samej siebie. Ciekawy artykuł na ten temat znajdziesz u Weroniki z Simply Beautiful - tutaj

Dzięki tym wskazówkom Twój blog urośnie szybciej niż myślisz! To podstawy są fundamentem dobrego bloga - zadbaj więc o nie najlepiej jak potrafisz.
Jakie są Twoje najmocniejsze rady? podziel się nimi w komentarzu!


Zajrzyj też tutaj:

0 komentarze